I znów mamy wakacje…

W piątek 28 czerwca br. uroczyście zakończono rok szkolny 2012/2013. Był to już drugi rok funkcjonowania szkoły w Żelaźnie jako placówki niepublicznej. Przypomnijmy, że w 2011 r. szkoła podstawowa w Żelaźnie została zlikwidowana na mocy uchwały Rady Gminy Kłodzko. Od 1 września 2011 r. szkoła prowadzona jest przez stowarzyszenie.

Przejęcie prowadzenia szkoły przez Stowarzyszenie Inicjatywa Edukacyjna „Nasze Żelazno”, które już wcześniej zaczęło prowadzić przedszkole, okazało się sukcesem edukacyjnym. To, że do szkoły uczęszczało coraz mniej dzieci, było oficjalną przyczyną jej likwidacji. Od pierwszego września 2011 r. uczniowie z Żelazna mieli uczyć się w Ołdrzychowicach lub Krosnowicach. Woleli jednak pozostać w swojej miejscowości. Tak im się spodobało, że gimnazjum także chcieli mieć na miejscu. Od ubiegłego roku gimnazjum też w naszej szkole mamy. To, że w szkole jest mało dzieci, pozwala obecnie na niemalże indywidualne nauczanie. To sprawia, że dzieci z naszej szkoły osiągają wyniki plasujące je w czołówce placówek oświatowych w skali Dolnego Śląska.

Zasadnicza część uroczystości odbyła się w jednej z większych klas, gdzie zgromadzili się zaproszeni goście, rodzice oraz prawie komplet uczniów. Podczas wręczania świadectw z czerwonym paskiem i różnych nagród można było odnieść wrażenie, że otrzymali je niemal wszyscy uczniowie. Poza dyplomami i nagrodami książkowymi, pojawiły się też nagrody specjalne. Rower górski otrzymała najaktywniejsza szkolna sportsmenka. Pani radna nagrodziła czekiem finansowym ucznia, który najbardziej poprawił swoje wyniki. Była też część artystyczna. Uczniowie najstarszych klas zaśpiewali smętną piosenkę o tym, że idą wakacje a im żal opuszczać mury tej szkoły. Ale to wszak nieprawda – od września, szóstoklasiści wrócą tu już jako gimnazjaliści. Okolicznościowe wiersze i piosenki zaprezentowała też grupa przedszkolna z zerówką, a także pierwszoklasiści oraz szóstoklasiści.

Przed uczniami teraz dwa miesiące wakacji i nabierania sił. Od września nowe wyzwania – w szkole podstawowej i dwóch klasach gimnazjum.

reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.