Lato na ludowo (31.07.2011)

W niedzielę 31 lipca 2011 r. w Żelaźnie odbyła się impreza plenerowa – III Przegląd Folklorystyczny LATO NA LUDOWO. Dla wielbicieli folkloru i dobrej zabawy organizatorzy przygotowali wiele atrakcji.

Głównym punktem programu były występy zespołów ludowych biorących udział w plebiscycie Radia Wrocław. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa. W części „gastronomicznej” oferta była bardzo bogata: m.in. słodka kawiarenka z rozmaitymi ciastami, kuchnia strażacka z wojskową grochówką, kiełbaski, kaszanka i dzik z grilla, gulasz myśliwski z kaszą gryczaną. Odbyła się także licytacja tortu w kształcie kościoła. Ponadto sprzedawane były cegiełki na wsparcie remontu dachu kościoła.

Wśród kilkunastu występujących zespołów z różnych zakątków Dolnego Śląska, były także cztery z naszego regionu: „Róża Kłodzka” z Żelazna, Zespół Marzenie Gminy Kłodzko, „Górnianki” z Jaszkowej Górnej oraz „Kumy” z Krosnowic.

Dochód przeznaczony zostanie na remont dachu kościoła św. Marcina. Głównym organizatorem imprezy było Towarzystwo Przyjaciół Żelazna, przy wydatnej pomocy strażaków z OSP Żelazno.

Foto: Marek Gałowski ©

reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.