Pałac Żelazno – Dom Pogodnej Jesieni

Już w październiku br. w pałacu w Żelaźnie ma ruszyć Dom Pogodnej Jesieni. Aktualnie trwa akcja marketingowa, mająca na celu pozyskanie pensjonariuszy.

Po Nowym Roku 2011/2012 pałac został zamknięty na głucho; dotychczasowi pracownicy otrzymali wypowiedzenia. Z upływem czasu zagadka nieoczekiwanego zamknięcia obiektu zaczęła się wyjaśniać. Otóż, pałac ma nowego właściciela. Przypomnijmy: po II wojnie światowej mieściła się tutaj składnica muzealna, od 1952 r. dom wczasowy huty Bobrek w Bytomiu, zaś od stycznia 1994 r. pałac jest własnością Centrali Zaopatrzenia Hutnictwa S.A. z Katowic. Chociaż na stronie internetowej CZH wciąż widnieje ogłoszenie o wystawieniu pałacu na sprzedaż (sprawdzone 13.08.2012), w obiekcie jest już nowy gospodarz. To spółka z o.o. z Lubina – nie udało nam się dowiedzieć czy pałac został przez spółkę kupiony, czy tylko wydzierżawiony.

„”Dom Pogodnej Jesieni” – Pałac w Żelaźnie to komfortowy obiekt przystosowany do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. Wychodząc na przeciw potrzebom, przygotowaliśmy  ofertę długoterminowych pobytów dla Seniorów. W komfortowych warunkach, pod stałą opieką wykwalifikowanej kadry, Wasi najbliżsi mogą spędzić „jesień życia”. Podczas pobytów pensjonariuszom zapewniamy opiekę medyczną oraz bogaty program codziennych zajęć.” – tak przedstawia ofertę na swojej stronie internetowej nowy właściciel pałacu.

Spółka inwestująca w Żelaźnie powstała pod koniec 1989 r. Początkowo prowadziła działalność handlową, wytwórczą, usługową i projektową. Główną domeną działalności była produkcja i eksport drewna budowlanego. W okresie zmian gospodarczych, spółka zmieniła sektor działalności – na hotelarstwo i gastronomię. Obecnie firma posiada dwa hotele 3-gwiazdkowe: na Pojezierzu Lubuskim oraz w Szklarskiej Porębie, a także sale konferencyjno-bankietowe w Lubinie.

Seniorzy będą mogli tu przebywać od jednego do kilku miesięcy. W towarzystwie zaprzyjaźnionych osób będą mogli spędzić miłe chwile. Profesjonalna kadra zapewni opiekę, rozrywkę, realizowanie hobby.

Na jednym z portali spółka tak reklamuje obiekt: „Pałac, który oddajemy dla seniorów dysponuje pokojami 2 i 3 osobowymi o dużym metrażu, pięknymi salami balowymi, w których urządzamy sale kominkowe do codziennych spotkań, wspólnego oglądania TV czy zagrania w karty lub warcaby, bibliotekę, salę bilardową, kaplicę, salę restauracyjną, salę do spotkań z bliskimi oraz pokoje gościnne dla nich. Dodatkowo urządzamy sale rehabilitacyjne profesjonalnie wyposażone, obsługiwane przez wyszkolony personel medyczny, który w każdej chwili udzieli pomocy i ciepło zajmie się seniorami. Całości oferty dopełnia bliskość uzdrowisk – Polanicy Zdrój, Dusznik Zdrój, Lądka Zdrój, do których planujemy systematyczne wycieczki aby zaczerpnąć leczniczych wód”.

reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.