Sukces „Lata na Ludowo”

„Lato na Ludowo” nagrodzone w konkursie „Piękna wieś dolnośląska 2013”. Impreza folklorystyczna, która odbywa się w Żelaźnie zajęła drugie miejsce w kategorii „Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi”. Nagroda za zajęcie drugiego miejsca to 2 tysiące złotych!

W bieżącym roku do tej kategorii zgłoszono 16 interesujących projektów. Wygrały trzy całkiem różne projekty, lecz każdy z nich na swój sposób innowacyjny, wzorcowy i wyjątkowy. Dodatkowo komisja postanowiła przyznać jedno wyróżnienie.

1. „Niech połączy nas tradycja”- Radwanice, gm. Radwanice I miejsce 3.000 zł
2. „Lato na ludowo – festiwal wiejski”- Żelazno, gm. Kłodzko II miejsce 2.000 zł
3. „Izba Tradycji Młynarskich” – Kuźniczysko, gm. Trzebnica III miejsce 1.000 zł
4. „OKOLICE Aktywnego i Zdrowego Człowieka” – Osola, gm. Oborniki Śląskie wyróżnienie

Na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego czytamy: – Laureat II miejsca – to projekt ze wsi Żelazno w gminie Kłodzko pn. „Lato na ludowo – festiwal wiejski”. Jego celem jest propagowanie i promowanie kultury ludowej oraz integracja środowiska wiejskiego. Festiwal, organizowany już od 5 lat – jest przeglądem zespołów folklorystycznych uczestniczących w „Ludowej liście przebojów Polskiego Radia Wrocław”. Z roku na rok zespołów uczestniczących w festiwalu jak również miłośników ludowego grania, zarówno z kraju jak i zza granicy, jest coraz więcej. Festiwal organizowany jest przez samych mieszkańców wsi, zrzeszonych w różne organizacje wiejskie, które środki finansowe na ten cel pozyskują z różnych źródeł zewnętrznych. Festiwal nie ma charakteru konkursowego – zamierzeniem organizatorów było jest promowanie tego co na wsiach najcenniejsze.

reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.