Żelazno najpiękniejszą wsią gminy Kłodzko

2014.08.31z-1Żelazno najpiękniejszą wsią gminy Kłodzko w 2014 roku! To historyczny sukces naszej miejscowości! W poprzednich edycjach konkursu Żelazno zawsze zajmowało premiowane miejsca, lecz najwyższy stopień podium udało się osiągnąć dopiero w bieżącym roku. Konkurs „Piękna i aktywna wieś gminy Kłodzko” organizowany jest przez władze gminy. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbyło się 31 sierpnia br. podczas Dożynek Gminnych w Bierkowicach.

Główne cele konkursu to: wspieranie rozwoju wsi gminy Kłodzko poprzez pobudzanie aktywności lokalnej, poprawa jakości życia na wsi, aktywizacja i integracja społeczności lokalnej, kształtowanie ładu przestrzennego oraz pielęgnacja środowiska naturalnego obszaru gminy Kłodzko. W konkursie biorą udział wszystkie miejscowości z terenu gminy (35). Oceny dokonuje specjalnie powołana komisja w składzie: wójt gminy Kłodzko, czterech radnych gminnych, jeden sołtys oraz jeden pracownik urzędu. Komisja konkursowa ocenia każdą z miejscowości w sposób indywidualny podczas wizji lokalnych. Punkty przyznawane są w następujących obszarach: estetyka wsi, proces planowania i realizacji zadań w ramach programu „Odnowa wsi”, strona internetowa, aktywność wsi na forum gminy, inicjatywy oddolne, działania na rzecz rozwoju turystyki w miejscowości.

Przeglądy wsi realizowane były średnio co miesiąc począwszy od maja. Po pierwszym przeglądzie Żelazno było czwarte, po drugim – piąte, po trzecim – trzecie. Różnice punktowe w czołówce były minimalne, dlatego do końca nie było wiadomo kto wygra. Nagrodzonych zostało 12 najbardziej zadbanych i aktywnych wsi, które otrzymały nagrody finansowe do przeznaczenia na cele publiczne.

Nagroda dla Żelazna to: 10 tysięcy złotych !!!

2014.08.31z-1

2014.08.31z-2

2014.08.31z-3

2014.08.31z-4

2014.08.31z-5

reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.