Piknik miodowo-truskawkowy '2014

2014.06.15-16Już po raz dziewiąty mieszkańcy Żelazna i okolic bawili się na wielkim Pikniku Miodowo – Truskawkowym. Impreza odbyła się w niedzielę 15 czerwca br. na boisku sportowym. Aura dopisała, publiczność także, imprezę więc należy zaliczyć do udanych! Smak piknikowego miodu i truskawek przyciągnął także polityków, którzy stawili się w nader licznym gronie.

Program pikniku był jak zwykle bogaty. W części rozrywkowej wystąpiły zespoły ludowe: gospodynie, czyli „Róża Kłodzka” z Żelazna oraz goście – Zespół Ludowy Marzenie Gminy Kłodzko, „Łomniczanki” ze Starej i Nowej Łomnicy oraz „Róża” z Różanki. Dla Różanki był to występ szczególny, bo zespół mocno zabiegał o głosy w Ludowej Liście Przebojów Radia Wrocław. Były ponadto występy wokalne i taneczne przedszkolaków oraz uczniów z miejscowej szkoły. Zlicytowany został duży tort truskawkowy. Stały bywalec tej imprezy, pszczelarz Henryk Zaremba ze Starego Wielisławia, opowiedział ciekawostki o pszczołach i ich pracy. Na stoiskach oferowano wiele różnych dóbr: m.in. domowe ciasta, miody, zabawki, kukurydzę i watę cukrową. Nie zabrakło oczywiście loterii fantowej, dmuchanej zjeżdżalni dla dzieci oraz grilla z pieczonymi kiełbaskami. Rozegrano konkurs na najlepsze ciasto truskawkowe i na najlepszą nalewkę miodową.

Swój ważny udział w imprezie zaznaczyli też strażacy z miejscowej OSP. Odbyły się warsztaty ratownictwa medycznego, zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz turniej strażackiej piłki wodnej. W zawodach nasza drużyna zajęła trzecie miejsce; w turnieju drugie. Wszyscy uznali to za sukces, bo drużyna powstała dwa miesiące wcześniej. Były to pierwsze z cyklu trzech zawodów MDP; udział wzięły drużyny z Wojborza, Jaszkowej Górnej, Ołdrzychowic oraz Żelazna (drużyna prawie w całości żeńska).

Festyn zakończył występ gwiazdy wieczoru – zespołu „Podzamek Boys”. W bieżącym roku organizatorami pikniku byli: KGW Żelazno, Stowarzyszenie Inicjatywa Edukacyjna „Nasze Żelazno” oraz OSP Żelazno.

reklama:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż równanie: *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.